E-Ticaret sitenizi açtınız, peki onu sosyal medyada nasıl tanıtacaksınız?

Eticaret sitenizi açtınız, peki onu sosyal medyada nasıl tanıtacaksınız?

E-Ticaret sitenizi açtınız, peki onu sosyal medyada nasıl tanıtacaksınız?

Reklam vermek dışında sayfanızın beğeni sayısını artırmak için neler yapmalısınız?

Sayfanızı müşterilerinizle iletişim kurabileceğiniz bir araç olarak düşünmelisiniz. Sizin paylaşımlarınızı beğenen veya yorum yapan kişiler de sizin adınıza aynı şekilde kendi arkadaşlarına yayınlamaktadır. Bu zincirleme böylece sürüp devam eder.

Bu anlamda sosyal medyanın gücü küçümsenemez.

Yapılan araştırmalar yazılardan çok resimlerin daha fazla ilgi geçip beğenildiğini göstermektedir.

Takipçilerinizin aktif olması da bu zinciri devam ettirmek için önemlidir. Onları aktif tutabilmek için yorum yapabilecekleri sorular, anketler hazırlayabilir, yarışmalar yapabilirsiniz.

Konunun direk sayfanızla alakalı olması da gerekmez. Örneğin o gün oynayacak önemli bir maçın galibini tahmin etmelerini isteyebilirsiniz.

Siz neleri beğenirsiniz nelere yorum yaparsınız bunu düşünerek bu doğrultuda paylaşımlar yapabilirsiniz. Önemli olan samimiyettir, gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bir sayfa ne kadar aktif olur ve ne kadar ilginç paylaşımlarda bulunursa o kadar takipçisi olacaktır. Her takipçi de sizin için potansiyel bir müşteri demektir.

MET-AY E-Ticaret Yazılımları

www.metayeticaret.com

Aylık E-ticaret te 15 Günlük Ücretsiz Deneme Zamanı

E-ticaret e başlamanın en ekonomik yolu şimdi 15 Gün Ücretsiz deneme ile sizlere yeni bir seçenek sunuyor. E-ticaret Paketinizi hemen alın kullanmaya başlayın beğenirseniz 15 gün sonra ödemeye başlayın. Üstelik E-ticaret Paketinizi Aylık ödemelerle dilediğiniz zaman bırakabilecek şekilde taahhütsüz olarak alın. Hemen E-ticaret'e Başlayın.